Mýdlo

V hlavní roli PIVO

O pivním mýdle jste již určitě slyšeli, pivo je vynikající jak při vnitřním užívání tak při vnějším…kdo by si nevzpoměl na krásnou scénu z Postřižin kdy se paní sládková koupe v pivní lázni…

500a0d93a6886b72b345fed986771fd0--movie-list-tv-movie

Z vitaminů, obsažených v pivu, jsou pro prevenci kožních poruch důležité zejména:
Vitamin B2 – riboflavin – v 1l piva je obsažena asi 1/5 potřebné denní dávky. Je nepostradatelnou součástí vitálně důležitých flavonoproteinových enzymů. Podporuje stálou regeneraci pokožky a normální vývoj vlasových folikulů i mazových žláz. Jeho nedostatek se projevuje silným svěděním kůže a vznikem suchých načervenalých ložisek s tendencí k tvorbě drobných prasklin, často např. v oblasti ústních koutků. Příznivé účinky má jeho podávání i u dalších kožních zánětů a ekzémů.

Vitamin B6 – pyridoxin – v 1l piva je obsažena asi 1/3 potřebné denní dávky. Je důležitý zejména pro tkáňový metabolizmus jater, nervové soustavy i kůže. Jeho nedostatek vede k poruše tvorby tryptofanu. Důsledkem je zvýšená citlivost kůže a přechodných sliznic na světlo.

Kyselina listová – vitamin B11 – v 1l piva je obsažena asi 1 potřebné denní dávky. Stimuluje dělení buněk, příznivě působí zejména na krvetvorbu. Celkově se podává při léčení lupénky. V kombinaci s vitaminem B12 lze někdy zaznamenat příznivý efekt u některých poruch pigmentace – např. u vitiliga.

Vitamin B5 – kyselina pantotenová – asi 1 potřebné denní dávky je obsažena v 1l piva. Nedostatek tohoto vitaminu sice nemá u lidí pravděpodobně žádné charakteristické příznaky, přesto se mu přisuzuje příznivý efekt na růst vlasů a hojení ran. Celkově se podává u svědivých kožních chorob, při nadměrném pocení a poruchách tvorby kožního mazu. Také řada lokálních přípravků, určených k ošetření drobných poranění, povrchových popálenin a jiných kožních defektů obsahuje kyselinu pantotenovou i pantenol.

Vypitím 1l piva je pokryta denní potřeba zinku – prvku, který je velmi důležitý pro odolnost kůže vůči nepříznivým vlivům zevního prostředí a je součástí některých léčebných přípravků proti akné.

Další speciální látky obsažené v pivu jsou pro své příznivé působení po léta využívány i v kosmetice. Není to nový objev – pivovarské kaly se užívaly do omlazujících lázní již ve středověku. Extrakty z chmele se přidávají do krémů, pleňových vod a mlék, určených pro citlivou pleň, při sklonu k tvorbě akné a při ošetření ochablé pleti ke zpomalení a oddálení jejího stárnutí. Uplatňují se rovněž jako přísada do klidnících a regeneračních koupelí a hlavně ve vlasové kosmetice ve speciálních „pivních“ šamponech. Také pivo, pokud se použije k ošetření narušených vlasů, zmírní jejich lámavost a vrátí jim přirozený lesk.

(zdroj: Autor: MUDr. Andrea Vocilková, dermatolog)

B0042_BYLI000042

Pivo v mýdle omlazuje je vysoce hydratační, pomáhá předcházet tvorbě vrásek a  vytváří krémovou pěnu. Je vhodné především  na suchou a smíšenou pokožku. Pivo použité v tomto mýdle je pro tentokrát kvasnicové, většinou vyrábím mýdlo z piva černého, tentokrát jsem zvolila pivo kvasnicové nefiltrované.

Skořicový esenciální olej má antibakteriální účinky, hřebíčkový esenciální olej antiseptické a analgetickéúčinky. Kromě esenciálních olejů jsou v tomto mýdle použité i pudry z pravé cejlonské skořice a hřebíček. Skořice z Cejlonu se obecně považuje za „tu pravou“ skořici. Pěstuje se na Srí Lance, ale i v některých částech Indie, a získává se ze stromu Cinnamomum verum, skořicovníku pravého.

Oves je výborný na suchou, citlivou, požkozenou a šupinatou kůži, uklidňuje svědění, změkčuje, regeneruje, uklidňuje zarudnutí, hydratuje, předchází ztrátě vody z kůže, výborný na atopickou dermatidu, absorbuje nečistoty.

Med vyživuje, hydratuje, antibakteriální, tonizující vlastnosti, působí jako dezinfekční prostředek , antioxidant, regeneruje suchou a povadlou kůži, podporuje hojení a léčbu akné, ideální pro citlivou pokožku. Je jednou z nejsilnějších přírodních hydratačních látek, obsahuje inhibin, který působí proti růstu baktérií a činí z medu významné antiseptikum, používá se ke zklidnění popálenin a odřenin, obsahuje minerály, vitamíny B, C, D, E, a flavonoidy, které nás chrání před volnými radikály, změkčuje a vyhlazuje drsnou a popraskanou  pokožku, vyhladí vrásky a zpevní pleť, med je přírodní lék, výborný pomocník proti akné. Med použitý v tomto mýdle je vysoce kvalitní květový med s cejlonskou skořici.

 Já osobně mám pivní mýdlo velmi ráda, neboť mýdlo krásně pění a voní svou přirozenou vůní…pěna je krásně hustá a jemná, zanechá pokožku čistou, hebkou a krásně provoněnou delikátní hořko-sladkou vůní.

Složení tohoto mýdla: Kvasnicové pivo, olivový olej, bambucké máslo, kokosový olej, makadamiový olej, ricinový olej, včelí vosk, med, skořice, hřebíček, ovesný protein, esenciální oleje: hřebíčkový a skořicový, lékořice kořen, syrovátka, oxid titanu

Normální

3 komentáře: „V hlavní roli PIVO

  1. Pingback: Tuhé sprchové máslo | FreyaHemgjord

  2. Pingback: Mrkvové mýdlo s medem a skořicí. | FreyaHemgjord

  3. Pingback: Tabák a Pivo | FreyaHemgjord

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s